ALPHAsanat
ALPHAsanat
ابراهیم درستی

۷۰۰ هزار واحد صنفی در معرض خطر جدی کرونا هستند

ابراهیم درستی

نماینده وزارت صنعت، در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران با اشاره به تاثیر کرونا بر فعالیت صنوف گفت: حدود ۷۰۰ هزار واحد صنفی در معرض خطر جدی هستند.

تاثیر کرونا بر اصناف مختلف

ابراهیم درستی در خصوص تاثیر کرونا بر واحدهای صنفی، اظهار داشت: درست است که خط مقدم مبارزه با کرونا، تیم پزشکی و کادر درمان است اما نباید از سایر صنوفی که خدمات عمومی به مردم ارائه می‌کنند غافل شد.

با مسئولان مربوطه مذاکره شده تا اجرای ماده ۱۸۶ که براساس آن اصنافی که تا قبل از تسویه حساب کامل نمی‌توانند پروانه کسب بگیرند، تا پایان شهریور به تعویق بیفتد.

نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی پیرامون متضرر شدن صنوف، افزود: در بعضی از صنوف درآمد اسفند و فروردین برابر با یک سال کاری است و سال ۹۹ که این درآمد که به نام درآمد شب عید شناخته می‌شود، وجود نداشت، اصناف ضرر اقتصادی زیادی دیده‌اند و شغل‌های مختلفی به دلیل آن که به عنوان شغل‌های پرخطر شناخته می‌شدند، نتوانستند فعالیت کنند و در کرونا آسیب دیدند.

ما پیشنهاد دادیم که نه تنها به مالیات سال ۹۷ آنها اضافه نشود بلکه کسر و در برخی صنوف معاف بشنود. جدولی آماده کرده‌ایم که در آن شغل‌های پرخطر و کم‌خطر مشخص شده‌اند تا معلوم شود که چه شغل‌ها و صنوفی می‌توانند از مالیات معاف شوند.

راهکار کسب درآمد اصناف در دوران کرونا

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی، تصریح کرد: ما همچنان در دوران کرونا هستیم و زود است که برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی کنیم و باید از همه ابزارها مانند فضای مجازی و اینترنت برای کمک به اصناف استفاده کنیم و بسیاری از واحدهای صنفی می‌توانند با استفاده از اینترنت و فروش مجازی درآمد خود را افزایش بدهند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: