ALPHAsanat
ALPHAsanat
حسین سلاح‌ ورزی

کارت اعتباری سهام عدالت به‌زودی ارائه می‌شود

حسین سلاح‌ ورزی

نائب ‌رییس اول اتاق بازرگانی ایران از ارائه کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

صدور کارت اعتباری سهام عدالت

حسین سلاح‌ ورزی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: از هفته بعد با حمایت و موافقت دولت و بانک مرکزی، کارت اعتباری در اختیار دارندگان سهام‌عدالت قرار می‌گیرد، با این تصمیم سهامداران مجبور به فروش زودهنگام سهام باارزش خود نیستند و بورس هم از تلاطم و نوسان در امان می‌ماند.

اعطای کارت اعتباری به مشمولین سهام‌عدالت از جمله تصمیماتی است که بعد از جلسه شورای هماهنگی اقتصادی رئیس جمهوری و اعلام رئیس کل بانک مرکزی اتخاذ شد تا در اختیار مشمولان سهام‌عدالت قرار گیرد.

با توجه به این تصمیم اتخاذشده مشمولان سهام‌عدالت می‌توانند از طریق نظام بانکی تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد از ارزش دارایی سهام‌عدالت خود، کارت اعتباری دریافت کنند و با استفاده از آن می‌توانند با مراجعه به مراکز خرید، به‌صورت اعتباری خرید کنند. براساس این طرح درنظر گرفته‌شده مشمولان سهام عدالت تا یک سال فرصت دارند وجه را با بانک تسویه کنند.

قیمت و ارزش سهام عدالت

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پی صدور دستور آزادسازی سهام عدالت، سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با راه‌اندازی سامانه استعلام و آزادسازی سهام‌عدالت اقدام به ارائه جزئیات دارایی واقعی سهام عدالت مشمولان به‌تفکیک شرکت‌های بورسی و ارائه تعداد و ارزش هر سهم آنها کرد.

این سامانه بار دیگر در پایان معاملات هفته بِروزرسانی شده است و مشمولان می‌توانند با مراجعه به این سامانه از آخرین ارزش سهام عدالت خود آگاهی یابند.

بر اساس این گزارش کسانی که ارزش اولیه سهام‌عدالت آن‌ها ۵۳۲ هزار تومان است در پایان معاملات روز چهارشنبه ۱ مرداد ارزش سهام عدالتشان به ۱۹ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۵۴۸ تومان رسیده است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: