ALPHAsanat

کابینت آشپزخانه

وبلاگ

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ 38 بازدید
ALPHAsanat
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه یکی از انواع مبلمان خانگی است که به منظور نگهداری تجهیزات و وسایل آشپزخانه و آسانی مدیریت این فضا تولید می گردد. این نوع کابینت از چوب و فلز ساخته می شود و بر روی زمین یا دیوار نصب می گردد. قدمت کابینت آشپزخانه به قرن بیستم باز می گردد. اولین کابینتی که در ۱۹۱۰ ابداع شد، قفسه ای چوبی بود که به دلیل کارایی آن تا سال ۱۹۲۰، بیش از ۲ میلیون عدد آن فروخته شد.

مجموع کابینت، تجهیزات آشپزخانه مانند وسایل برقی، گازسوز، سینک ظرفشویی و … و لوازم آشپزخانه، دکوراسیون داخلی آشپزخانه را شکل می دهند.

مراحل ساخت کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت

طراحی کابینت آشپزخانه به دلیل اهمیت فضای آشپزخانه و نقش آن در آرامش اعضای خانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در طراحی می بایست با توجه به شرایط و فضای خانه و آشپزخانه، چیدمان کابینت و دیگر تجهیزات و وسایل آشپزخانه را لحاظ کرد.

اولین گام در طراحی کابینت رسم پلان آشپزخانه به صورت برش های فرضی افقی است که در آن بخش های مختلف آشپزخانه مانند درب، دیوار، پنجره، پله، کابینت های دیواری و زمینی، یخچال، اجاق گاز و … دیده می شود. پس از رسم پلان می بایست ابعاد، نوع و تعداد تجهیزات و وسایل آشپزخانه را با توجه به تعداد اعضای خانواده در نظر گرفت. آنگاه می توان فضای باقیمانده را به کابینت اختصاص داد. کابینت و دیگر تجهیزات آشپزخانه باید طوری طراحی گردند که افراد به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند و برای استفاده از آنها به زحمت نیفتند. همچنین رنگ کابینت آشپزخانه طوری انتخاب گردد که با تجهیزات و وسایل آشپزخانه و حتی دیگر اتاق ها همخوانی داشته باشد. نور و روشنایی یکی از عوامل اصلی در طراحی کابینت آشپزخانه محسوب می گردد. در طراحی نباید کابینت مانع نور طبیعی باشد و در صورت امکان استقرار منابع نوری در سطوح کابینت به ج