ALPHAsanat
ALPHAsanat
عیسی منصوری

پرداخت ۱۲ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال تسهیلات کرونا به کسب و کارها

عیسی منصوری

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت ۱۲ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال تسهیلات کرونا به کسب و کارها خبر داد.

پرداخت تسهیلات به کسب و کارها

عیسی منصوری  در خصوص پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، اظهار داشت: تاکنون از کل ۲۸۵ هزار پرونده ارسال شده به مؤسسه های عامل، ۳۶ هزار پرونده مصوب و تسهیلات مربوط به ۲۳ هزار پرونده پرداخت شده است.

همچنین تعداد ۱۲ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال تحت عنوان تسهیلات کرونا از سوی مؤسسه های عامل به مشمولان پرداخت شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اضافه کرد: تعداد ۸۳۴ زیر رسته به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شناسایی شده و تعداد بنگاه های آسیب دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب سه میلیون واحد است که یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد فاقد بیمه و کدکارگاهی هستند، این تعداد دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده و سه میلیون نفر فاقد بیمه را شامل می‌شود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت با ۳۲۴ زیررسته و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ۲۱۳ زیررسته و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۵۴ زیررسته به ترتیب بیشترین زیر رسته‌های شناسایی شده و آسیب دیده از کرونا را به خود اختصاص می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات کرونا درنظرگرفته شده، گفت: از کل رقم ۳۵ هزار میلیارد ریال برای ۱۰۸ شرکت بزرگ حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، ریلی و دریایی، ۳۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به مؤسسه های عامل معرفی و ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز به مشمولان پرداخت شده است.

بیشترین کسب و کارهای آسیب‌دیده در سه وزارتخانه

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون درباره مشمولان فاقد بیمه تسهیلات کرونا در پایان، اظهار داشت: برای شناسایی این افراد با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه از جمله صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، کشور، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد کشاورزی، تعاون، فنی و حرفه‌ای و بهزیستی کشور، هماهنگی لازم صورت گرفته و بیش از یک میلیون و ۹۸۶ هزار نفر از شاغلان شناسایی شده‌اند که تاکنون برای یک میلیون و ۸۳۴ هزار نفر از آنها پیامک ارسال شده است.

مجموع کل پیامک‌های ارسالی، تعداد ۵۶۴ هزار پیامک بوسیله وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات به مشمولان ارسال شده و براساس آمار سامانه کارا، تاکنون حدود چهار درصد از مشمولان فاقد بیمه تسهیلات کرونا در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: