ALPHAsanat
ALPHAsanat
حسین مدرس خیابانی

پرداخت تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی به صنایع آسیب دیده از کرونا

حسین مدرس خیابانی

حسین مدرس خیابانی روز چهارشنبه در حاشیه بهره ‌برداری از چند واحد صنعتي در استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: از حدود ۴۵ هزار واحد صنعتی کشور، ۹ هزار واحد راکد و غیرفعال هستند که بر اساس قول سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی ايران، یک هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد تا پایان سال قرار است با تأمین نقدینگی، تأمین مواد اولیه و حل مشکلات مدیریتی یا مشارکتی و غیره وارد چرخه تولید شوند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان امسال یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد به مدار تولید بازمی‌گردد و این اقدام کمک بزرگی به جهش تولید است.

وی اضافه كرد: بر این اساس و با حل این‌گونه مشکلات، تا کنون ۳۹۰ واحد صنعتي وارد مدار تولید شده و تلاش برای فعال کردن بقیه واحدها همچنان ادامه دارد و ورود واحدهای راکد به چرخه تولید به جهش تولید کمک می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در مورد واحدهای صنعتی آسیب دیده از کرونا نیز اظهار داشت: کرونا به کل اقتصاد کشور و دنیا آسیب زده، اما میزان آسیب پذیری ما کمتر از اقتصادهای آسیب پذیر دنیاست.

مدرس خياباني ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جبران بخشی از خسارت واحدهای صنعتی آسیب دیده، ۱۴ رسته‌ای را که بیشترین آسیب پذیری را داشته‌اند، مانند فعالان بخش گردشگری و حمل و نقل شناسایی کرده تا تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به آن‌ها پرداخت کند.

وي میزان تسهیلات درنظر گرفته شده را ۷۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که به هر واحد آسیب دیده بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد که کارها درحال انجام است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حل مشکلات ضمانت پرداخت تسهیلات به واحدهای خسارت دیده از کرونا نيز خاطرنشان كرد: با رفع این مشکلات، روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها سرعت گرفته است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter