ALPHAsanat

مراحل تولید شیرآلات صنعتی

وبلاگ

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ 50 بازدید
ALPHAsanat
شیرآلات صنعتی

مراحل تولید شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی جزء جدانشدنی سیستم لوله کشی هستند. از آن جایی که ایمنی و طول عمر یکی از اصلی ترین دغدغه ها در فرآیند لوله کشی به شمار می رود، تولید شیرآلات صنعتی با کیفیت برای تولید کنندگان امری ضروری محسوب می شود. اما راز پشت تولید شیرآلات صنعتی با کیفیت چیست؟ چه چیزی باعث می شود تا عملکرد بهتری داشته باشند؟ جنس، کالیبراسیون، نحوه ساخت یا …؟ در واقع همه این موارد مهم هستند. پیش از آشنایی با جزئیات شیرآلات صنعتی، می بایست بدانیم که آنها چطور تولید می گردند. این نوشتار به توضیح نحوه تولید شیرآلات صنعتی از ابتدا تا انتها پرداخته است.

سفارش و طراحی

ابتدا مشتری شیرآلات را سفارش می دهد. شیرآلات مدنظر مشتری می توانند از پیش توسط تولید کننده طراحی و تولید شده باشند یا طبق نیاز و سلیقه مشتری به طراحی و تولید نیاز داشته باشند. اگر شیرآلات به طراحی نیاز داشته باشند، تولید کننده پس از طراحی، آن را به مشتری ارائه می دهد و پس از توافق میان مشتری و تولید کننده، قرارداد منعقد می گردد.

تامین مواد اولیه

هنگامی که قرارداد منعقد گردید، فرآیند تولید شیرآلات صنعتی آغاز می شود. بدین منظور تولید کننده فهرست مواد اولیه را تهیه کرده و در صورت عدم وجود آنها در انبار، مواد اولیه را از طریق تامین کنندگان، تهیه می کند. گروه کنترل کیفیت نیز مواد اولیه را ارزیابی می کند تا از کیفیت بالای آنها اطمینان حاصل شود.

فرآیند تولید شیرآلات صنعتی

این فرآیند، خود شامل فرآیندهای قالب گیری، فورجینگ، مونتاژ و … می گردد. هر بخش از شیرآلات صنعتی به طور جداگانه تولید می گردد. برای تولید هر بخش یک موعد زمانی تعیین می گردد که شامل تاریخ آغاز و پایان قطعات به همراه جزئیات می گردد.

قالب گیری شیرآلات صنعتی

در این فرایند، بدنه، نشیمنگاه و ساقه شیرآلات تولید می گردند. به یاد داشته باشید که در این فرآیند، تولید کامل نمی  گردد.

قالب گیری بدنه

قطعه اولیه پس از پاکسازی وارد مرحله تراشکاری می گردد. در تراشکاری بخش های اضافی قطعات برش توسط ماشین تراشکاری می خورند. در این فرآیند قطعات توسط گیره یا مرغک تنظیم شده و با سرعت بالا دوران می یابند. در همین حین تیغه برش به بدنه نزدیک شده و بخش های اضافی را آن را برش می دهد. در مرحله بعدی، قطعات آبکاری می شوند. در این مرحله معمولا یک لایه مسی توسط آبکاری مس به بخش های مختلف قطعات اضافه می شود. گام بعدی این فرآیند پولیش کاری بدنه است. پس از آن تکنسین ها رزوه هایی در بدنه ایجاد می کنند تا اتصال میان بدنه شیرآلات صنعتی و دیگر قسمت ها یا لوله ها امکان پذیر گردد. همچنین از آن جایی که بدنه یک محفظه تو خالی است، در این مرحله داخل قطعات در فرآیند سوراخ کاری، خالی می شوند. البته این مرحله بر اساس استاندارها و مقررات مهندسی انجام می گردد. پس از این مرحله تکنسین ها بدنه شیرآلات صنعتی را با تفلون یا دیگر انواع الاستومر رنگ می کنند. پس از رنگ کردن، تفلون در فرآیند پخت به بدنه می چسبد.

قالب گیری نشیمنگاه

نشیمنگاه شیرآلات صنعتی نیز مراحل فوق را پشت سر می گذارد. از آن جایی که نشیمنگاه داخل بدنه است، برای آب بندی بهتر، به آن واشری لاستیکی اضافه می گردد.

قالب گیری ساقه

ساقه شیرآلات صنعتی دارای فرآیند تولید خاصی نیست. فقط برش آن در زوایای صحیح اهمیت دارد.

فورجینگ

مراحل ذیل فرآیند فورجینگ را به اجمال مورد بررسی قرار داده است:

برش کاری

پس از انتخاب مواد، آنها را به طول و عرض مورد نیاز برش می دهند و پس از آن برای عملیات فورجینگ تا درجه معینی حرارت می بینند.

اصلاح

در این مرحله بخش های اضافه و برآمدگی ها حذف می شوند. پس از آن بدنه درون قالب قرار می گیرد تا از شکل دهی صحیح آن اطمینان حاصل شود.

سندبلاست

سندبلاست باعث شفافیت و جلای شیرآلات صنعتی می گردد. اندازه شن و ماسه ای که در این مرحله استفاده می شود به نیاز مشتری یا استانداردها بستگی دارد.

ماشین کاری

در ماشین کاری اندازه و شکل رزوه، سوراخ و … مطابق با استانداردها یا نیاز مشتری بهبود می یابند.

مونتاژ

فرآیند مونتاژ شیرآلات صنعتی، فازی است که اجزاء شیرآلات صنعتی به یکدیگر اتصال می یابند. اغلب اوقات این فرآیند توسط دست انجام می شود. در این مرحله تکنسین ها شماره محصول و اسم آن را بر اساس استانداردهایی مانند DIN، API و … به محصولات اختصاص می دهند.

تست فشار

در مرحله تست فشار، برای تشخیص نشتی، شیرآلات صنعتی تحت فشار قرار می گیرند. در برخی موارد هوا با فشار ۶ تا ۸ بار معادل ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلو پاسکال طی ۲ ساعت تا یک روز شیرآلات که به حالت بسته قرار گرفته اند را پر می کند. اگر نشت در شیرآلات تشخیص داده شد، شیرآلات به قسمت تعمیر می روند.

در نوعی دیگر از تست فشار، شیرآلات تحت فشار آب قرار می گیرند. در این مرحله اگر با افزایش حجم آب وجود نشت در شیرآلات تشخیص داده نشد، تست فشار با موفقیت انجام شده است. این بدین معنی است که شیرآلات توانایی تحمل افزایش فشار را دارند. اگر نشتی در شیرآلات تشخیص داده شد، شیرآلات به انبار باز می گردند و پس از تعمیر دوباره در معرض تست فشار قرار می گیرند.

کنترل کیفیت

در این مرحله کارمندان بخش کنترل کیفیت، شیرآلات صنعتی را از لحاظ وجود نشتی و دیگر خطاها مورد بررسی کامل قرار می دهند.

جمع بندی

تولید شیرآلات صنعتی، فرآیند پیچیده ای است که بسیاری از عوامل مانند جنس قطعات، ماشین کاری، حرارت، جوشکاری، مونتاژ و … در کیفیت آن موثر است. شیرآلات پیش از تحویل به مشتری می بایست تحت فشار قرار بگیرند تا از لحاظ عملکرد صحیح مورد آزمون قرار گیرند. با این حال چه چیزی باعث می شود تا شیرآلات صنعتی کیفیت بالایی داشته باشند؟ برای پاسخ به این سوال می توان مدت زمان خدمات پس از فروش تولید کننده را به عنوان یکی از فاکتورهای بسیار مهم در نظر گرفت. عموما شیرآلات صنعتی با کیفیت بالا حداقل ۵ سال و شیرآلات صنعتی با کیفیت پایین طول عمر ۳ سال را دارا هستند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: