ALPHAsanat
ALPHAsanat
محمد رضا کلامی

قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله درب مغازه ۱۱ هزار تومان اعلام شد

محمد رضا کلامی

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله درب مغازه را ۱۱ هزار تومان اعلام کرد.

قیمت تخم مرغ درب مرغداری‌ها

محمدرضا کلامی در رسانه ملی اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار با اقدامات خود، قیمت تخم مرغ را کاهش داد و در این راستا مقرر شد تا براساس بهای تمام شده برای استمرار تولید، قیمت تخم مرغ درب مرغداری‌ها ۹۵۰۰ تومان تعیین شود.

بازار برخی کالاهای اساسی و ضروری به واسطه مولفه‌های مختلف ممکن است که دچار نوسانات بشود و طی سه هفته گذشته نیز بازار ارز متاثر از عوامل مختلف روند نامتعارفی را طی کرد و وقتی ارز افزایشی شود برای برخی از کالاها که دارای مصرف مهمی در داخل هستند، انگیزه‌های صادراتی به وجود می آید.

در خصوص تخم مرغ نیز این وضعیت ایجاد شد و حجم زیادی از این کالا برای صادرات بسمت مرزها رفت و وقتی تولیدکنندگان دیدند تقاضای صادرات با قیمت بالا در بازار وجود دارد به افزایش قیمت خود مبادرت ورزیدند.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار به واسطه مسئولیت‌های خود با هماهنگی دستگاه‌های متولی از جمله دستگاه‌های نظارتی، وزارت جهاد، تعزیرات حکومتی، دادستانی و .. جلسات مختلفی برگزار و تصمیمات مهم و مثبتی برای مدیریت موضوع اتخاذ کرد.

قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله درب مغازه 

کلامی در خصوص قیمت تخم مرغ فله درب مغازه، افزود: در این راستا مقرر شد تا بر اساس بهای تمام شده برای استمرار تولید، قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری‌ها ۹۵۰۰ تومان تعیین شود و بر اساس آن قیمت فروش هر کیلوگرم تخم مرغ فله درب مغازه ۱۱ هزار تومان تعیین شد.

هر شانه تخم‌مرغ بین ۱٫۷ تا ۱٫۸ کیلوگرمی بسته به درشتی و ریزی تخم‌مرغ وزن دارد و بر این اساس قیمت هر شانه تخم مرغ بصورت فله نیز زیر ۲۰ هزار تومان شده است.

اولویت مصرف‌کننده داخلی بر مصرف‌کننده خارجی

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه مدیریت خروج و صادرات این کالا را نیز انجام داده ایم، گفت: به انجمن‌های ذیربط که مجوزهای صادراتی می‌دهد نیز اعلام کردیم که تا اطلاع ثانوی مصرف‌کننده داخلی بر مصرف کننده خارجی اولویت دارد و باید مجوز صادرات ارایه نکند تا روند خروج مدیریت و بر اساس این قیمت‌ها تعدیل شود.

همچنین وزارت جهاد همکاری کرد و انجمن ذیربط پای کار آمد تا نهاده‌های مرتبط با مرغداران مرغ تخم گذار مستقیم به دست آنها برسد که نتیجه این شد که قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری های کشور زیر ۹۵۰۰ تومان امروز معامله شد.

برخورد جدی با افزایش قیمت

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت در پایان تصریح کرد: همه دستگاه‌های نظارتی، سازمان‌های صمت، بازرسی اصناف و تعزیرات با همه توان با توجه به تعدیل قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری، با هر گونه افزایش قیمت یا گرانفروشی در سطح عرضه برخورد کنند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: