ALPHAsanat

قیمت سیمان باز هم تغییر کرد

اخبار

۱۱ تیر ۱۳۹۹ 24 بازدید
ALPHAsanat
قیمت سیمان

قیمت سیمان باز هم تغییر کرد

قیمت سیمان

به دنبال مخالفت سازمان حمایت، مجوز افزایش ۳۰ درصدی قیمت سیمان باطل و فقط تولیدکنندگان امکان افزایش حدود ۲۰ درصدی قیمت ها را پیدا کردند.

تغییر قیمت سیمان

به دنبال مخالفت سازمان حمایت مجوز افزایش ۳۰ درصدی قیمت سیمان باطل و فقط تولیدکنندگان امکان افزایش حدود ۲۰ درصدی قیمت ها را پیدا کردند

بر اساس توافقات به عمل آمده با وزارت صنعت قرار بود از امروز قیمت سیمان ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند اما به دنبال مخالفت سازمان حمایت مجوز افزایش ۳۰ درصدی قیمت سیمان باطل و فقط تولیدکنندگان امکان افزایش حدود ۲۰ درصدی قیمت ها را پیدا کردند.

شیوع کرونا و تشدید تحریم ها

در حال حاضر شیوع کرونا و تشدید تحریم ها بر مشکلات این صنعت افزوده است.

اما یکی از مباحثی که می‌توانست کارخانه‌های سیمانی را تا حدودی سرپا نگه دارد، حفظ بازارهای صادراتی بود، چرا که با توجه به تقاضای محدود بازار داخل، بسیاری از شرکت هایی که نزدیک به مبادی صادراتی بودند، رو به توسعه فعالیت در حوزه صادرات آوردند.

افزایش قیمت سیمان منطقی و قابل دفاع

شیخان با اشاره به انتظار کارخانه‌ها برای افزایش قیمت سیمان در سال جاری، گفت: افزایش قیمت‌سیمان، از سوی شرکت ها منطقی و قابل دفاع است. با توجه به افزایش سرسام آور هزینه‌های تولید مانند کرایه‌ و حمل ، دستمزد، هزینه‌های تعمیر دستگاه ها و نگهداری که امسال با جهش روبرو شده است، روی قیمت تمام‌شده این محصول بیش از ۳۰ درصد تاثیر گذاشته از این رو انتظار برای افزایش قیمت، طبیعی است.

عملکرد شرکت‌های سیمانی در دو ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، بسیار خوب و فروش کارخانه‌ها با تناژ بالاتری نسبت به سال گذشته در همین زمان همراه بوده است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: