ALPHAsanat
ALPHAsanat
سهام عدالت

قرارداد فروش سهام عدالت با سلب همه اختیارات اعتراضی

سهامداران عدالت که قصد فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود توسط کارگزاری را دارند، در قرارداد بین آنها، دارنده سهام حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند.

قابلیت فروش سهام عدالت

سهام عدالت که بعد از ۱۵ سال مشخص و آزاد شد، ‌با مصوبه شورای عالی بورس در مرحله اول فعلا ۳۰ درصد از دارایی سهام عدالت قابل فروش شده است.

سهامداران عدالت که کد سهامداری نداشتند، برای فروش ۳۰ درصد سهام خود به بانک وکالت می دهند که ۳۰ درصد از هر سهمی که دوست داشت را بفروشد و پولش را به حساب شبا سهامدار واریز کند.

رییس سازمان بورس پیرامون آمار فروش سهام عدالت، اظهار داشت: تا کنون ۲۷۳۷ میلیارد تومان سهام عدالت مردم توسط بانک‌ها و کارگزاران فروش رفته و ۲۷۳۱ میلیارد تومان نیز به حساب سهامداران واریز شده است.

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پیرامون همه سفارش‌های فروش، بیان کرد: همه سفارش‌های فروش سهام عدالت تجمیع شده و در نهایت به ۱۱۰ سفارش برای سامانه معاملات تبدیل شده و بعد از فروش تجمعی این سهام عدالت، ‌پول آن نیز بر اساس کدملی دارندگان سهام به حسابشان واریز می‌شود.

سهام عدالت از ترکیب سهام شرکت‌های ارزنده بورس برخوردار بوده و دارایی ارزشمند است ‌که مردم نباید آن را بفروشند،‌ بلکه از عواید آن استفاده کنند،‌اما به هر حال اگر کسی بخواهد ۳۰ درصد سهام عدالت خود را بفروشد، باید قراردادی با کارگزاری امضا کند که حق هرگونه اعتراض و اختیار را از خود سلب کند.

ارزش سهام عدالت 

هم اکنون ارزش روز سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی که متشکل از ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی است، ‌امروز ۱۷ میلیون و ۱۸ هزار و ۲۰۴ تومان است.

مشخصات و شرایط اجرای سفارش

لازم به ذکر است شرایط اجرای سفارش و قرارداد و تاییدیه کارگزار ناظر به شرح زیر است:

  • کارگزار مجاز است سهام را به قیمتی که در لحظه فروش سهام در بازار امکان فروش آن را دارد، به فروش رساند.
  • اینجانب اطلاع کامل و دقیق از تعداد سهام خود در شرکت‌های سرمایه پذیر موضوع سبد سهام عدالت که فهرست آن را ملاحظه و رؤیت کرده‌ام، دارم و ضمن آگاهی از این موضوع و همچنین اطلاع و پذیرش از شرایط و فرآیندهای معاملاتی مطابق با قوانین و مقررات، سفارش فروش خود را به کارگزار ارائه می‌نمایم.
  • تعداد سهام قابل فروش در جدول فوق مشخص شده است، لیکن نحوه و زمان اجرای سفارش فروش بر اساس مقررات و مصوبات مراجع ذی‌صلاح بازار سرمایه تعیین و توسط کارگزار انجام خواهد شد و در این خصوص کلیه اختیارات لازم را به کارگزار تفویض می‌نمایم.
  • مدت اعتبار سفارش اینجانب تا اجرای مفاد سفارش می‌باشد. تغییر و یا لغو سفارش را صرفاً از طریق درگاه الکترونیکی مجاز کارگزاری در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه انجام خواهم داد.

فروش سهام از طریق کارگزاری

  • وجوه ناشی از فروش سهام، پس از فروش از طریق کارگزاری طبق مقررات مربوطه به حساب بانکی معرفی‌شده توسط اینجانب در این فرم واریز ‌شود.
  • کلیه هزینه‌های اجرای سفارش مطابق مقررات اعم از کارمزدها و مالیات فروش به عهده اینجانب بوده و کارگزار مجاز است این مبالغ را از وجوه حاصل از فروش سهام کسر نماید.
  • اینجانب ضمن اقرار به صحت کلیه اطلاعات مندرج در جدول مشخصات هویتی و مالی، مسئولیت ارائه هرگونه اطلاعات خلاف واقع را پذیرفتم و از این حیث مسئولیتی بر عهده کارگزار نمی‌باشد.
  • کارگزار اجرای سفارش‌های مندرج در این فرم را صرفاً تا سقف مقرر در مقررات اعمال می‌نماید.
  • اینجانب حق هرگونه اعتراض، شکایت، طرح دعوی تحت هر عنوان نزد مراجع قضایی، شبه قضایی، اداری و سایر مراجع ذیصلاح در مورد سهام تعیین شده برای فروش به موجب این درخواست، نحوه فروش سهام، زمان فروش سهام و تعداد سهام تعیین شده جهت فروش، قیمت فروش سهام و هزینه‌های قانونی کسر شده برای فروش سهام را از خود سلب و ساقط نمودم.
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: