ALPHAsanat
ALPHAsanat
سید جواد احمدی خضربیگی

فاز دوم سامانه جامع گارانتی به کلیه واحدهای تولیدکننده و عرضه‌کننده

سید جواد احمدی خضربیگی

سرپرست اداره کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت فاز دوم سامانه جامع گارانتی را به کلیه واحدهای تولیدکننده و عرضه‌کننده ابلاغ کرد.

سامانه جامع گارانتی

سید جواد احمدی خضربیگی در ابلاغیه خود پیرامون فاز دوم سامانه جامع گارانتی آورده است: باعنایت به دغدغه‌های موجود در جامعه پیرامون صحت و اصالت گارانتی کالاهای خریداری شده و حسب شکایات و گزارش‌های مردمی از مشکلات موجود در فرایند گارانتی کالاهای موجود دربازار و کثرت مراکز و بنگاه‌های اقتصادی ارائه دهنده خدمات گارانتی در کشور، موضوع ساماندهی و مدیریت فرایند ارائه گارانتی کالاها از منظر اعتبارو صحت گارانتی بعنوان یکی از مطالبات بحق مردم در دستور کار قرار گرفت بر همین اساس طراحی و ایجاد سامانه گارانتی در سه فاز پیش بینی شده است که فاز اول آن مربوط به بخش تولیدکنندگان و واردکنندگان لوازم خانگی است و از سال گذشته اجرایی شده است.

گلوگاه مبارزه با قاچاق کالا

خضربیگی با اشاره به اهمیت زیاد این پیگیری‌ها، نوشته است: فاز دوم آن که از اهمیت زیادی نیز برخوردار است با پیگیری های انجام شده در حال عملیاتی شدن است که با استفاده از این سامانه در فاز دوم می توان امکاناتی نظیر استعلام اصالت و گارانتی کالا، مشاهده لیست شرکتهای گارانتی کننده تایید شده توسط سازمان حمایت و شناسامه گارانتی، مشاهده شناسه کالا و شناسه رهگیری ، مدیریت نصابان برای کالاهای نصبی، مدیریت صفحات شرکتهای گارانتی کننده و مشاهده مراکز ارائه خدمات و نمایندگیهای مجاز از ویژگی های این سامانه است.

بر همین اساس می توان از سامانه گارانتی بعنوان گلوگاه مبارزه با قاچاق کالا نام برد که یکی از سامانه‌های مکمل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز محسوب خواهد شد.

با عملیاتی شدن آن استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش تسهیل و علاوه بر آن نیز استعلام اصالت گارانتی و خدمات پس از فروش برای مصرف کننده نهایی ممکن می شود.

ابلاغیه به کلیه عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان

خضربیگی در ادامه ابلاغیه آمده است: به همین منظور سازمان حمایت طی نامه ای دستورالعمل ثبت نام در سامانه گارانتی را در تاریخ ۱۷/۴/۱۳۹۹ به کلیه، عرضه‌کنندگان کالا و خدمات و تولیدکنندگان ارسال نموده است براساس این ابلاغیه تمامی شرکتهای گارانتی کننده ای که از سوی واردکنندگان یا تولیدکنندگان به سازمان حمایت معرفی شده و خدمات آنها مورد تایید قرار گرفته و شرکتهای واردکننده یا تولیدکننده ای که خود مسئولیت ارایه خدمات کالاهای وارداتی یا تولیدی خود را به عهده دارند مکلفند که در این سامانه به آدرس www.Irangs.ir ثبت نام و از صحت اطلاعات تعهدات گارانتی و کالاهای تخصیص یافته به آن اطمینان حاصل نمایند.

با توجه به پیش بینی های انجام شده سامانه این قابلیت را خواهد داشت که مصرف‌کننده نهایی کیفیت خدمات شرکت‌های مختلف را بررسی و رتبه‌بندی کرده و با اطمینان بیشتری نسبت به انتخاب شرکت ارائه دهنده گارانتی اقدام کند.

کارکرد سامانه گارانتی

سرپرست اداره کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت در پایان ابلاغیه، آورده است: با عنایت به اینکه سامانه گارانتی که برای کالاهای سرمایه‌ای و مصرفی با دوام در نظر گرفته شده است باید همه کالاهای مزبور قبل از عرضه در این سامانه رجیستر و ثبت شوند و از این طریق مردم می‌توانند با مراجعه به آن از اصالت و خدمات محصولی که خریداری می‌کنند، مطمئن شوند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter