ALPHAsanat
ALPHAsanat
جبار کوچکی ‌نژاد

طرح‌ مجلس برای توزیع کوپنی کالاهای اساسی در بین مردم

جبار کوچکی ‌نژاد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از طرح‌ مجلس برای توزیع کوپنی کالاهای اساسی در بین مردم، خبر داد.

بستر توزیع کالا‌های اساسی با کالابرگ

جبار کوچکی ‌نژاد با بیان اینکه بستر توزیع کالا‌های اساسی با کالابرگ، کارت الکترونیکی و یا سایر روش‌های مشابه در کشور فراهم می‌شود، اظهار داشت: قشرهای مختلف مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی روبه‌رو بوده و تنگناهای ‌‌زیادی را متحمل شده‌اند.

وی در خصوص نحوه توزیع کالاهای اساسی در کشور را مورد انتقاد قرار داد و با تأکید بر اینکه به علت ضعف‌های موجود این روند به خوبی اجرایی نشده است، بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در این حوزه وجود داشت، مجلس برای رفع نقاط ضعف تمهیداتی را اتخاذ می‌کند.

اصلاح فرآیند تأمین کالاهای اساسی

کوچکی‌نژاد با بیان در خواست حمایت مؤثر از مردم و اقشار مختلف جامعه توسط دولت، افزود: کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها باید با قیمت مناسب به دست آن‌ها برسد.

در همین راستا قصد داریم طرحی را در مجلس تدوین کنیم که با استفاده از آن نحوه توزیع کالاهای اساسی بین مردم تغییر پیدا کند.

وی با انتقاد از روند تخصیص ارز یارانه‌ای و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی جهت تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور اصلاح این فرآیند را در شرایط کنونی لازم و ضروری دانست و تشریح کرد:

آمارها نشان می‌دهد کالای ‌اساسی با ارز یارانه‌ای تأمین شدند اما با قیمت بیشتری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

بهبود مسائل اقتصادی و معیشتی مردم

نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر اینکه افزایش قیمت کالاهای اساسی به محرومان و قشر ضعیف جامعه فشارهای زیادی را تحمیل می‌کند، خاطرنشان کرد: مسائل اقتصادی و معیشتی مردم از مهم‌ترین موضوعاتی است که مجلس سعی دارد با استفاده از رسالت کاری خود در راستای بهبود آن تلاش کند.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت تخصیص ارز و حمایت مؤثر از خانواده‌ها و قشرهای آسیب‌پذیر جامعه، تصریح کرد: با توجه به افزایشی که در بخش هزینه تولید و قیمت نهاده‌ها اتفاق افتاده است انتظار داریم کشاورزان برنج‌کار از جهات مختلف مورد حمایت قرار گیرند.

کوپنی کردن کالاهای اساسی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان پیرامون فسادر در زمینه کوپنی کردن کالاهای اساسی، اظهار داشت: به عقیده بنده در شرایط فعلی، بهترین راه برای توزیع و رساندن اقلام اساسی به دست مردم، ‌استفاده از همین روش به صورت قانونمند است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: