ALPHAsanat
ALPHAsanat
حسن شجاعی

ضرورت برطرف کردن آسیب‌های موجود در زمینه آزادسازی سهام عدالت

حسن شجاعی

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، بر ضرورت برطرف کردن آسیب‌های موجود در زمینه آزادسازی سهام عدالت تاکید کرد.

مشکلات متعدد دارندگان سهام عدالت

حسن شجاعی، با بیان اینکه از اردیبهشت سال ۹۹ مراحل مربوط به آزادسازی سهام عدالت در شرایطی در حال انجام است که دارندگان این سهام با مشکلات متعددی در زمینه فروش سهام خود دست به گریبان هستند، اظهار داشت: طولانی شدن زمان فروش سهام عدالت توسط بانک‌ها و عدم واریز یک جای ۳۰ درصد این سهام به حساب برخی مشمولان از یک سو و نیز مشخص نبودن قیمت و نوع سهامی که به وکالت از سوی مشمولان فروخته می‌شود، یکی از آسیب‌های قابل بیان در این زمینه است.

از سوی دیگر برخی از دارندگان سهام عدالت با مشکلاتی در زمینه ثبت شماره شبای حساب بانکی و نیز شماره تلفن همراه خود در سامانه سهام‌عدالت مواجه هستند که این موضوع مانع از آزادسازی سهام آنها از طریق بانک‌ها شده است.

همچنین این روزها تب و تاب متولیان امر آزادسازی سهام عدالت فروکش کرده و متاسفانه اطلاع‌رسانی مناسبی هم در خصوص رفع این مشکل صورت نمی‌گیرد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه اضافه کرد: نکته قابل بیان دیگر، پذیرش و درج نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بازار سرمایه است که تا کنون اتفاق جدی در این زمینه رخ نداده است.

اهداف آزادسازی 

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس، پیرامون اهداف آزادسازی سهام‌ عدالت، تاکید کرد: با توجه به این که یکی از اهداف آزادسازی سهام‌عدالت بویژه در شرایط کرونازدگی اقتصاد و صنایع، کمک به اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد است، باید اقدامات لازم در زمینه رفع مشکلات موجود در زمینه آزادسازی سهام‌عدالت صورت بگیرد.

ادامه پیگیری‌ها برای ثبت‌نام جدید سهام عدالت

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در راستای ثبت نام جدید مشمولان سهام‌عدالت با بیان این مطلب که پیش از شروع به‌کار مجلس یازدهم نامه‌ای را خطاب به رییس جمهور در این خصوص نوشته و پیشنهاداتی را ارائه دادم، اظهار داشت: خوشبختانه با شروع به‌کار مجلس جدید نیز با همکاری سایر نمایندگان این موضوع دنبال، و ثبت‌نام جدید مشمولان سهام‌عدالت به طرح دو فوریتی در مجلس تبدیل شده است.

بر این اساس، پیگیری‌ها برای تحقق این امر و اختصاص سهام‌عدالت جدید به جاماندگان این سهام و افراد کم‌درآمد ادامه دارد و امیدواریم در این زمینه به نتایج مطلوبی برسیم.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: