ALPHAsanat

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن

اخبار

۲ مرداد ۱۳۹۹ 17 بازدید
ALPHAsanat
عبدالناصر همتی

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن

عبدالناصر همتی

رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی نکاتی را در خصوص وام ودیعه مسکن مطرح کرد.

وام ودیعه مسکن

عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود درباره کمک ودیعه مسکن، نوشت: این وام ودیعه مسکن نیست بلکه، کمک ودیعه مسکن است.

هدف کمک به تأمین افزایش تحقق یافته در ودیعه اجاره‌های مسکن اقشار کم درآمد و آسیب پذیر درسال جاری است.

با توجه به محدودیت اعتبار تخصیص یافته برای جبران و کنترل آثار شیوع کرونا برای سیستم بانکی (حداکثر ۷۵ هزار میلیارد تومان) اختصاص بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان با نرخ ۱۳درصد، آن هم با موکول کردن برگرداندن اصل وام به پایان دوره یک ساله، با در نظر گرفتن سایر تعهدات کرونایی، مقدور نبود.

افرادی که با تأیید وزارت راه و شهرسازی واجد شرایط استفاده از این وام باشند، اگر به جای پرداخت ماهانه سود وام و پرداخت اصل آن در پایان سال، توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، می‌توانند با انتخاب خود، این وام را با اقساط ۳۰ ماهه و نرخ  ۱۲ درصد دریافت کنند.

محدودیت منابع اختصاص یافته برای مقابله با آثار کرونا به علت تأمین یک سوم آن منابع، از ذخیره قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی و در جهت فراهم سازی امکان تعدیل نرخ سود آن بوده است.

تأمین مالی اقشار کم درآمد و آسیب پذیر

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کل بانک مرکزی در پایان یادداشت خود آورده است: بانک مرکزی ضمن جهت گیری برای کمک به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر، تمام تلاش خود را بر کنترل نقدینگی و نیز آثار تورمی آن، در شرایط سخت اقتصادی کشور متمرکز کرده است.

جامعه هدف این طرح، اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه است از کلیه بانک‌ها می‌خواهم در کنار تلاش خود برای تأمین مالی واحد‌های تولیدی، برای سایر متقاضیان محترم نیز با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (۱۸درصد) وام کمک ودیعه مسکن پرداخت کرده و اولویت لازم را به آن بدهند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: