ALPHAsanat
ALPHAsanat
محمد اسلامی

شرایط دریافت وام ودیعه مستاجران

محمد اسلامی

وزیر راه و شهرسازی شرایط دریافت وام ودیعه مستاجران را اعلام کرد.

حداکثر متراژ واحدهای مسکونی مستاجران

محمد اسلامی پیرامون شرایط برخورداری از تسهیلات، اظهار داشت: حداکثر متراژ واحد مسکونی مستاجران تهرانی برای برخورداری از تسهیلات ودیعه در تهران ۷۵ متر و در سایر شهرها۹۰ مترمربع در نظرگرفته شده است.

کمک به مستأجران نیازمند

وزیر راه و شهر سازی به بیان جزییاتی از تسهیلات کمک‌هزینه ودیعه مسکن پرداخت و افزود:قرار شده است، کمیته تامین منابع ستاد ملی مبارزه با کرونا با محوریت بانک مرکزی، اقدامات لازم در این خصوص را مدنظر قرار دهد و بخشی از منابع ۷۵ هزار میلیاردتومانی که برای مبارزه با کرونا تخصیص داده شده است را برای کمک به مستاجران نیازمند در نظر گیرند.  

واحد مسکونی مستأجران باید چه متراژی داشته باشد؟

اسلامی پیرامون حداکثر متراژ واحدهای مسکونی این مستاجران افزود:مطابق تصمیم‌گیری‌های انجام‌شده برای پرداخت این تسهیلات، واحد مسکونی که در اختیار مستاجران قرار دارد باید مطابق با الگوی مسکن باشد؛ بدین معنا که حداکثر متراژ واحد مسکونی‌مستاجران تهرانی برای برخورداری از این تسهیلات ۷۵ و در سایر شهرهای کشور ۹۰ مترمربع در نظرگرفته شده است. 

شیوه پرداخت تسهیلات

وزیر راه و شهر سازی در پایان، اظهار داشت: اسلامی نکته مهم دیگر برای پرداخت این تسهیلات را وجود قرارداد رسمی اجاره، میان موجر و مستاجر خواند و گفت: این تسهیلات پس از نهایی‌شدن به‌عنوان کمک‌هزینه ودیعه مسکن از طریق شبکه بانکی در اختیار مالکان قرار می‌گیرد و مستاجران صرفا کارمزد تسهیلات را پرداخت می‌کنند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: