ALPHAsanat
ALPHAsanat
واحد غیرفعال صنعتی

راه‌اندازی مجدد 211 واحد غیرفعال صنعتی

بر مبنای سیاستگذاری‌های صورت‌ گرفته از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی سه ماهه ابتدای سال جاری، ۲۱۱ واحد غیرفعال صنعتی به همت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در استان‌های مختلف کشور راه‌اندازی مجدد شدند.

جلسه قرارگاه جهش تولید با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان دستگاههای نظارتی و معاونان وزرای امور اقتصادی و راه و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسه بر اساس گزارش ارایه شده از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، طی سه ماهه ابتدای سال جاری، ۲۱۱ واحد غیرفعال در شهرک‎‌های صنعتی سراسر کشور مجددا راه‌اندازی و به مدار تولید بازگشتند.

بر اساس سیاستگذاری‌های صورت گرفته، تا پایان سال جاری ۱۵۰۰ واحد صنعتی غیرفعال دیگر در شهرک‌های صنعتی به مدار تولید بازخواهند گشت.

همچنین در راستای سیاست احیای واحدهای راکد در شهرک‌های صنعتی و نیز معادن غیرفعال در سراسر کشور، مقرر شده تا در یک اقدام مشابه، ۱۰۲۰ معدن غیرفعال نیز به مدار تولید بازگردانده شوند.

در عین حال، یکی از مباحث مطرح شده در جلسه قرارگاه جهش تولید، تامین بی‌وقفه مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات تولیدی است که ساز و کارهای مرتبط با آن، در این جلسه با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نمایندگان بانک مرکزی، گمرک جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی و توافق واقع شد.

بر این اساس اعضای قرارگاه جهش تولید، ضمن تقدیر از تلاش‌های بانک مرکزی در خصوص بهبود وضعیت تخصیص ارز، تداوم تامین ارز مورد نیاز کارخانجات تولیدی در سال جهش تولید را خواستار شدند.

همچنین گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان توسعه تجارت ایران در حوزه بازگشت ارز حاصل از صادرات و برخورد با آن دسته از صادرکنندگانی که درصد بازگشت ارز حاصل از صادرات آنها صفر است نیز ارایه شد.

بر اساس مصوبه قرارگاه جهش تولید، مقرر شد تا فهرست مواد اولیه موجود در بنادر کشور از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در اختیار گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و گمرک نیز با هماهنگی معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی ترخیص کالاهای آنها را در اولویت قرار دهد.

پیام اصلی جلسه قرارگاه جهش تولید به تولیدکنندگان کشور این بود که دولت در هر شرایطی، ارز مورد نیاز مواد اولیه کارخانجات را تامین خواهد کرد.

گزارش واحدهای مجدد راه اندازی شده

استانتعداد واحدهای مجدد راه‌اندازی شده مطابق برنامهتعداد واحدهای مجدد راه اندازی شده تاکنوندرصد تحقق تعداد واحدتعداد اشتغال مطابق برنامهتعداد اشتغال تاکنوندرصد تحقق تعداد اشتغال
تهران۱۲۵۴۲۳۴۲۲۵۰۱۰۲۱۴۵
آذربایجان شرقی۹۰۱۲۱۶۱۶۲۰۱۸۱۱۱
آذربایجان غربی۸۵۱۳۱۵۱۵۳۰۲۲۳۱۵
کرمانشاه۵۵۱۳۲۴۹۹۰۲۴۴۲۵
فارس۵۶۱۲۲۱۱۰۰۸۱۱۷۱۲
یزد۴۰۱۲۳۰۷۲۰۱۳۱۱۸
چهارمحال و بختیاری۲۰۹۴۵۳۶۰۳۲۶۹۱
خراسان رضوی۹۰۹۱۰۱۶۲۰۱۷۳۱۱
همدان۳۸۹۲۴۶۸۴۱۶۳۲۴
زنجان۳۰۸۲۷۵۴۰۰
گیلان۴۵۶۱۳۸۱۰۵۳۷
مرکزی۷۰۶۹۱۲۶۰۸۷۷
قم۳۵۵۱۴۶۳۰۱۸۲۲۹
ایلام۲۵۴۱۶۴۵۰۷۴۱۶
خوزستان۴۵۴۹۸۱۰۳۱۴
اردبیل۴۰۳۸۷۲۰۵۱۷
بوشهر۳۰۳۱۰۵۴۰۵۹۱۱
سیستان و بلوچستان۴۵۳۷۸۱۰۵۵۷
کهگیلویه و بویراحمد۲۵۳۱۲۴۵۰۳۱۷
کرمان۲۰۲۱۰۳۶۰۳۵۱۰
اصفهان۵۶۱۲۱۰۰۸۵۰
سمنان۳۰۱۳۵۴۰۱۱۴۲۱
البرز۱۰۰۰۱۸۰۰۰
خراسان جنوبی۲۰۰۳۶۰۰
خراسان شمالی۳۰۰۵۴۰۰
کردستان۲۰۰۳۶۰۰
لرستان۲۱۰۳۷۸۰
مازندران۸۴۰۱۵۱۲۰
جمع۱۵۰۰۲۱۱۱۴۲۷۰۰۰۳۸۶۴۱۴

۲۱۱ واحد غیرفعال در شهرک‌های صنعتی صد برنامه راه‌اندازی مجدد در ۳ ماهه اول احیا شد. / شهرک از ۱۵۰۰ تا برنامه ریزی و بقیه استانها در مرحله اول برنامه ریزی شد.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter