ALPHAsanat
ALPHAsanat
دام عید قربان

ذبح دام عید قربان فقط در کشتارگاه‌ مجاز است

دام عید قربان

ییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران ذبح دام عید قربان را تنها در کشتارگاه‌ مجاز اعلام کرد.

در پی شیوع کرونا

علی ملکی با بیان اینکه سال جاری قصابی‌ها مسئول خرید نذورات مردم در عید قربان هستند، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم جلوگیری از گسترش این ویروس، سال جاری هیچ گونه دام زنده‌ای عرضه نمی‌شود.

بنابراین مردم باید در روزهای مانده به عید قربان، مقدار گوشت مورد نیاز خود را به قصابی‌ها مورد تایید خود سفارش داده و روز عید قربان سفارش خود را از قصابی تحویل بگیرند و پس از دریافت گوشت دام مورد نظر اقدام به توزیع نذورات خود کنند.

ذبح دام فقط در کشتارگاه ‌  

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران در پایان با تاکید بر اینکه با اداره کل دامپزشکی استان تهران هماهنگی‌های لازم انجام شده که در روز عید قربان و در تمام مناطق ۲۲ گانه تهران هیچ‌ غرفه‌ای برای عرضه دام دایر نباشد، گفت: بنابراین کشتار دام، در روز عید قربان در کشتارگاه‌ها انجام می‌شود و همه آن کشتارها قربانی محسوب خواهد شد.

قصابی‌ها براساس سفارشات خریدار، گوشت قربانی بهداشتی را از کشتارگاه‌ها تهیه و در اختیار مشتری قرار می‌دهند.

براین اساس هر فردی به هر میزان که نیاز باشد می‌تواند گوشت سفارش دهد اما این کار باید پیش از روز عید قربان انجام شود تا مشکلی به لحاظ تامین به موقع ایجاد نشود.

این اقدامات در راستای تامین گوشت بهداشتی و بدون آلودگی انجام خواهد شد، بنابراین اگر فردی خواهان خرید کله و پاچه است از همین امروز باید سفارش خرید به قصابی‌های مورد تایید خود را انجام دهد.

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه امروز بین ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان است و پیش‌بینی می‌شود که قیمت گوشت در روز عید قربان نیز ثابت بماند و تغییری نکند.

براین اساس ذبح دام در هر مکانی به غیر از کشتارگاه‌های مجاز در روز عید قربان ممنوع است و این موضوع به واحدهای صنفی ابلاغ شده و در صورت تخلف برابر با قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: