ALPHAsanat
ALPHAsanat
محمد اسلامی

درخواست وزیر راه و شهرسازی از رئیس قوه قضائیه درباره مصوبه اجاره مسکن

محمد اسلامی

وزیر راه و شهرسازی در جلسه‌ای با رئیس قوه قضائیه خواستار ایجاد شعب خاص در کلان‌شهرها برای رسیدگی به تخلفات عبور از مصوبه افزایش قیمت اجاره مسکن شد.

مصوبه اجاره مسکن

محمد اسلامی در حاشیه ورود ۵۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه حمل و نقل، اظهار داشت: مصوبه افزایش اجاره بها حداکثر تا ۲۵ درصد برای همه لازم ‌الاجرا است، در خدمت رئیس قوه قضائیه بودیم و از ایشان خواستم در کلان‌ شهرها شعبه‌ای خاص بابت رسیدگی به تخلفات مربوط به این مصوبه اختصاص دهند.

همه باید دست به دست هم بدهند تا از این شرایط عبور کنیم و اسباب‌کشی یکی از دلایل شیوع کرونا است.

وزیر راه و شهرسازی درباره وام ودیعه مسکن، افزود: ثبت‌نام تسهیلات ودیعه مسکن ۴ مرداد ماه آغاز شد، متقاضیان غربالگری و سپس به بانک عامل معرفی می‌شوند و طبق بررسی‌های شورای فقهی و بانک مرکزی، این منابع دراختیار موجر قرار می‌گیرد.

به یاری خداوند مراسم ورود ناوگان در سال ۹۹ هر ماه برگزار می‌شود تا نشانه‌ای از اهتمام به ساخت داخل باشد و  در سال آینده روی این سیستم‌ها خودکفایی کامل داریم و خلاقیت و استفاده از تکنولوژی روز رو به گسترش است و کارخانجات تولید واگن ما سالها در رکود بودند و اما از سال گذشته این رکود کاهش یافت و در شرایط شیوع کرونا ۲۵۹ انواع ناوگان به شبکه اضافه شد و امیدوارم هدف ۲ هزار دستگاه نیز محقق شود که مورد تأکید رییس‌جمهور و رهبری نیز هست.

افزایش سهم راه‌ آهن

وی در خصوص مشوق‌های جذب حمل ریلی بار در شرایط توسعه ناوگان، گفت: ما تلاش کردیم استفاده از ظرفیت ریل برای توسعه حمل بار بیشتر شود و در این باره خط دوم ریلی و توسعه آن در دستورکار قرار گرفت، همچنین اتصال راه‌ آهن به مراکز لجستیک پیگیری شدد.

اسلامی افزایش سهم راه‌ آهن در تخلیه کالاهای اساسی از بنادر اظهار داشت:‌ سه راه ‌آهن در تخلیه کالاهای اساسی از بنادر در حال حاضر ۲٫۳ برابر شده است و صنعت معدنی و فولادی کشور استفاده از حمل و نقل ریلی و ورود به این عرصه را فرصتی می‌دانند و در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همچنین خط دوم بافق – تربت حیدریه به ارزش ۸ هزار میلیارد تومان در آستانه اجرا قرار گرفت و این نشان می‌دهد جذابیت حمل و نقل ریلی ایجاد شده است.

تجاوز جنگنده‌های آمریکایی  

وزیر راه و شهرسازی در پایان درباره تهدید نظامی ایرباس مسافری ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی نیز، گفت: این اقدامی تروریستی است و نزدیک شدن جنگنده به کریدورهای تجاری هوایی خلاف پیمان شیکاگو است، هواپیما در مسیر روتین خود پرواز می‌کرده است و این رفتار جنگنده‌های آمریکایی تجاوز محسوب می‌شود و ما لازم می‌دانیم برخورد با دولت تروریست‌پرور آمریکا انجام شود.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: