ALPHAsanat
ALPHAsanat
تولیدکنندگان گوشت و مرغ

درخواست رئیس انجمن ملی تولیدکنندگان گوشت و مرغ از معاون رییس جمهور

تولیدکنندگان گوشت و مرغ

رئیس انجمن ملی تولیدکنندگان زنجیره‌ای‌ گوشت و مرغ در نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور خواستار اتخاذ راهکاری برای حفظ اشتغال و تولید نهاده‌های دامی شد.

صادرات بی‌فایده نهاده‌های دامی

در شرایطی که قیمت مرغ در بازار افزایش یافته است و این محصول بالاتر از قیمت مصوب به فروش می رسد، عبدالعلی طهماسبی با ارسال نامه ای به اسحاق جهانگیری  از پرداخت پول صادرات مرغ صادراتی ایران به عراق و افغانستان با ریال خبر داده است.

در شرایطی که برای تامین نهاده های(خوراک) طیور ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت می‌شود، صادرات مرغ به صورت ریالی نه تنها ارزشی برای کشور و منافع ملی ندارد بلکه به صورت غیر مستقیم باعث خروج ارز می شود و قیمت مرغ را نیز در بازار داخلی و برای مصرف کنندگان ایرانی افزایش می‌دهد.

هشدار به افزایش قیمت مرغ در بازار داخلی

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی تولید کنندگان زنجیره ای گوشت مرغ در نامه ای به معاون رئیس جمهور، نوشته است:

جناب آقای دکتر جهانگیری

معاون محترم رئیس جمهور

با سلام

احتراما  همانگونه که مستحضرید طیور کشور از قابلیت و توانایی بالایی در تولید گوشت مرغ و تخم مرغ و تامین تمام و کمال نیاز هموطنان به مواد پروتئینی برخورداراست و ما تولیدکنندگان به این توانایی میبالیم.

طهماسبی با اشاره به توسعه صادرات، آورده است: از آنجایی که درهرشرایطی ازکشورتوسعه صادرات غیرنفتی ازسیاست های راهبردی دولت ها بودند، بخش کشاورزی به لحاظ میزان و ارزش کالا از جمله بخش‌های مهمی است که سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

حفظ استمرار تولید و اشتغال در شرایط دشوار موجود

رئیس انجمن ملی تولیدکنندگان زنجیره‌ای‌گوشت مرغ در پایان نامه خود به معاون رییس جمهور، نوشته است: درادامه اجرای سیاست‌های دولت در برگشت ارز حاصل ازصادرات، چون در شرایط حاضر دو کشور افغانستان وعراق بخش اعظمی ازنیازخود به محصولات کشاورزی به خصوص گوشت مرغ را با پرداخت ریالی وجه کالا به خصوص نقدی از ایران تامین می نمایند لذا صادرکنندگان به هیچ وجه نیاز به پرداخت ارز در ازای صادرات محصولات کشاورزی انجام شده نخواهند بود.

خواهشمند است جهت استمرار تولید و حفظ اشتغال در شرایط دشوار موجود برای تولید و همچنین حفظ این اندک صادرات که سالها زحمت و هزینه را به فعالان در این زمینه تحمیل کرده است دستور فرمایید راهکاری شایسته و مناسب با وضعیت موجود کشور ارائه تا مورد اقدام قرار گیرد.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: