ALPHAsanat
ALPHAsanat
توزیع شکر

توزیع ۱۳۵ هزار تن شکر با قیمت مصوب ۶۳۰۰ تومان

توزیع شکر

روابط عمومی وزارت صنعت از توزیع ۱۳۵ هزار تن شکر سفید با نرخ مصوب در بازار خبر داد.

توزیع شکر

روابط عمومی وزارت صنعت اعلام کرد بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، قیمت عرضه شکر سفید از محل ذخایر برای بخش خانوار معادل ۶ هزار و ۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم درب کارخانه تعیین شد که این نرخ برای مصارف صنف و صنعت معادل ۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین و تصویب شده است.

تعیین نرخ تحویل به مصرف کننده در بسته‌های یک کیلوگرمی با رعایت سقف قیمت سازمان حمایت، در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان‌هاست و شرکت بازرگانی دولتی در این خصوص مکلف است، نسبت به توزیع ۱۳۵ هزار تن شکر با نرخ مصوب اقدام کند.

درج قیمت ضروریست

همچنین مقرر شده است، قیمت عرضه شکر وارداتی بخش خصوصی طبق ضوابط قیمت کالای وارداتی هیئت تعیین و تثبیت قیمت، توسط صاحب کالا احصا و پس از هماهنگی با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و درج در سامانه ۱۲۴ لازم‌الاجرا شود.

همه فعالان اقتصادی زنجیره ارزش شکر نیز مکلف به ثبت مقادیر واردات، تولید، توزیع، موجودی و قیمت در سامانه جامع تجارت داخلی و فروش کالا در شبکه توزیع و مصرف دارای مجوز مطابق برنامه زمانی ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند، عدم اقدام در این خصوص به معنی عرضه خارج از شبکه بوده و تخلف محسوب می‌شود. دستگاه‌های نظارتی نیز مکلف به برخورد با متخلفین هستند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter