ALPHAsanat
ALPHAsanat
محمد شریعتمداری

تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات ویژه کرونایی ضروری است

محمد شریعتمداری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات ویژه کرونایی را امری ضروری دانست.

تمدید مهلت پرداخت تسهیلات ویژه کرونایی

محمد شریعتمداری در سومین نشست کمیته راهبری اجرای دستورالعمل اعطای تسهیلات ویژه کرونا به منظور بررسی روند اعطای این تسهیلات برای کسب و کارهای آسیب‌دیده، اظهار داشت: برای ثبت‌نام مراجعان به سامانه کارا و دریافت تسهیلات ویژه کرونایی هر دستگاه باید در ظرف زمانی مشخص به مخاطبان خود اطلاع رسانی کند.

وی با اشاره به ضرورت تسریع در ارسال پیامک از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای صاحبان کسب و کارهای مشمول دریافت تسهیلات، سهولت در پرداخت، سهولت در اخذ ضمانت نامه و ضامن توسط بانک‌ها و موسسات عامل را از جمله رویکردهای تسریع در اعطای تسهیلات ویژه کرونایی دانست.

وزیر تعاون پاسخگویی به شکایات گزارش شده در سامانه کارا را ضروری دانست و گفت: کسانی که در سامانه کارا با مشکلاتی مواجه می‌شوند باید هرچه سریع‌تر در جریان حل مشکل خود قرار بگیرند. همچنین مساله رفع مشکل مغایرت کدملی و شماره کارگاهی باید در دستور کار قرار بگیرد.

شفاف‌سازی در دریافت رایانه دولتی

وی در ادامه تاکید کرد: اسامی افرادی که از یارانه عمومی استفاده می‌کنند باید به صورت شفاف اعلام شود. برای نمونه اگر کسی از منابع عمومی برای راه‌اندازی مرغ‌داری وام اشتغال روستایی دریافت می‌کند، همه باید بتوانند به صورت هوشمند این اطلاعات را مشاهده کنند و بدانند که چه کسی و با چه هدفی وام چهار درصدی می‌گیرد.

وزیر تعان، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مساله تداخل وظایف دستگاه‌های اجرایی، گفت: هدف وزارت تعاون این است که بنگاه‌ها بتوانند هرچه سریع‌تر از تسهیلات ویژه کرونایی استفاده کنند، بنابراین بنگاه‌های مشمول تسهیلات کرونایی با معرفی از طرف هر یک از دستگاه‌ها تسهیلات دریافت خواهند کرد.

کمیته راهبری اجرای دستورالعمل اعطای تسهیلات ویژه کرونا

سومین جلسه کمیته راهبری اجرای دستورالعمل اعطای تسهیلات ویژه کرونا با حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های، صنعت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد کشاورزی، وزارت کشور، بانک مرکزی، اتاق تعاون و اتاق اصناف ایران برگزار شد.

نمایندگان حاضردراین نشست دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را برای بهبود روند ارائه این خدمات مطرح کردند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter