ALPHAsanat
ALPHAsanat
محمد رضا کلامی

برنامه‌ریزی برای تولید ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه لوازم‌ خانگی

محمد رضا کلامی

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت از برنامه‌ریزی برای تولید ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه لوازم‌خانگی در داخل کشور طی سال جاری خبر داد.

عرضه مستقیم لوازم خانگی به زوج‌های جوان

محمدرضا کلامی با اشاره به دستور ویژه سرپرست این وزارتخانه برای اجرای طرح عرضه مستقیم لوازم خانگی به زوج‌های جوان، اظهار کرد: در جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور مصوب شد، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ظرف یک هفته نسبت به اعلام جامعه هدف خانوارهای تحت پوشش برای فراهم شدن امکان برنامه‌ریزی زمانی تولید و عرضه مستقیم لوازم خانگی اقدام نماید.

افزایش تولید در سال جاری

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت در پایان پیرامون تولیدات در سال جاری، افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده سال جاری تولید، ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه لوازم‌خانگی در داخل کشور در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

این تصمیم بر اساس اولویت‌های تولیدی لوازم‌خانگی پر مصرف با قیمت‌های اقتصادی تدارک دیده شده که می‌تواند الگوی خوبی برای سایر تولیدات صنعتی کشور باشد.

افتتاح خط تولید جدید لوازم خانگی به نام سردار شهید سلیمانی 

چندی پیش افتتاح یک خط تولید جدید لوازم‌خانگی به نام سردار شهید سلیمانی  که به منظور طراحی و تولید سبد محصولات لوازم‌خانگی اقتصادی و با کیفیت، ویژه اقشار آسیب‌پذیر، با ظرفیت تولید ۷۸۰ هزار دستگاه از جمله یخچال، فریزر، لباسشویی و اجاق گاز با بیش از ۴۴۱ اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

طرح هوشمندسازی فرایندهای تولید به منظور بومی‌سازی دانش فنی، هوشمندسازی فرآیندها در‌تولید با‌کیفیت و جهش از نسل دو به نسل چهارم صنعت در راستای افزایش ۳۰ درصدی بهره‌وری با میزان سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰ میلیارد ریال و صرفه‌جویی ارزی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار افتتاح شد و بیش از ۱۱۰اشتغال مستقیم را ایجاد کرده است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: