ALPHAsanat
ALPHAsanat
حسین مدرس خیابانی

برای کاهش التهاب بازار، جلوی صادرات تخم مرغ موقتاً گرفته شده است

حسین مدرس خیابانی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: برای کاهش التهاب بازار، جلوی صادرات تخم مرغ موقتاً گرفته شده است و بصورت همزمان عرضه مستقیم تخم مرغ نیز به نرخ مصوب هر شانه حدود ۲۰ هزار تومان انجام می شود تا بازار کنترل شود.

حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: با افزایش نرخ ارز، صادرات برخی اقلام مزیت بیشتری می‌یابد و این افزایش تقاضا برای صادرات بعضاً سبب کمبود در داخل می شود که برای فروکش شدن التهاب بازار به صورت موقت جلوی صادرات تخم مرغ گرفته شد.

وی ادامه داد: در همین راستا، اتحادیه انجمن‌های مرغ تخم گذار به صورت موقت جلوی صادرات تخم مرغ را گرفت و همزمان نیز در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره ای عرضه مستقیم تخم مرغ را به نرخ مصوب داریم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۱ هزار تومان تعیین شده است و هر شانه تخم مرغ نیز حدود ۲۰ هزار تومان می شود که این رقم برای شانه‌های تخم مرغ ۳۰ تایی و ساده است و برای شانه های تخم مرغ در بسته بندی‌های مختلف این رقم حدود یک تا دو هزار تومان بیشتر خواهد شد.

مدرس خیابانی با اعلام اینکه فردا پنج طرح صنعتی و معدنی در کشور افتتاح می شود، افزود: دو طرح فولادی در استان فارس و یک طرح بافت بلوچ در استان سیستان و بلوچستان از جمله این طرح ها است و برای افتتاح این طرح ها بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter