ALPHAsanat
ALPHAsanat
افزایش سقف خدمات مبتنی بر کارت بانکی

افزایش سقف خدمات مبتنی بر کارت بانکی باتوجه به روند صعودی کرونا

افزایش سقف خدمات مبتنی بر کارت بانکی

روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش سقف خدمات مبتنی بر کارت بانکی باتوجه به روند صعودی کرونا خبر داد.  

افزایش سقف خدمات

روابط عمومی بانک مرکزی در بخشنامه‌ای با توجه به روند صعودی کرونا، اظهار داشت: با توجه به روند صعودی و شروع موج دوم بیماری کرونا در کشور و در راستای مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع این ویروس، از شبکه بانکی تقاضا می‌شود، به صورت موقت، بر ارائه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری به منظور تسهیل استفاده هم‌وطنان از درگاه‌های غیرحضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه‌های خودپرداز، تمرکز کنند.

براین اساس، سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت ،شتابی و درون بانکی، از طریق درگاه‌های اینترنتی، خودپردازها و کیوسک از مبلغ سی میلیون ریال در هر شبانه‌ روز از مبدأ هر کارت، به شصت میلیون ریال افزایش یابد.   

اقدامات دیگر بانک مرکزی در پی شیوع کرونا

همچنین سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت سازها از ده میلیون ریال به سی میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است.

با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده‌های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. در همین راستا، امکان تمدید تاریخ انقضاء کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری به مدت یک سال و تا اطلاع ثانوی بلامانع است.

ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان انجام شود. رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به وضعیت عادی با ابلاغ این بانک انجام خواهد شد.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: