ALPHAsanat
ALPHAsanat
وام کرونا

آغاز نام‌نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از ۱۶ تیر ماه

وام کرونا

در جلسه ستاد مقابله با کرونا، آغاز نام‌نویسی مشاغل و بنگاه‌های فاقد بیمه آسیب‌دیده از کرونا که خواهان دریافت وام هستند، ۱۶ تیرماه اعلام شد.

ثبت نام بیکار شدن دائمی

مشاغل و بنگاه‌های فاقد بیمه آسیب‌دیده از کرونا که خواهان دریافت تسهیلات هستند از ۱۶ تیر ماه می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانه https://kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

پس از شیوع کرونا در کشور، بسیاری از کسب و کارها تعطیل و کارگران و کارفرمایان خانه نشین شدند.

بنابراین دولت تصمیم گرفت با اعطای تسهیلات از بیکار شدن دائمی افرادی که تحت تاثیر ویروس کرونا خانه نشین شده بودند، جلوگیری و از فرصت‌های شغلی حمایت کند.

پس از بررسی‌های انجام شده در ستاد ملی کرونا و برابر اعلام بانک مرکزی، ۱۴ رسته اصلی با ۵۵ زیررسته که یک میلیون و ۲۰۰ بنگاه را دربرمی‌گیرد مشمول دریافت وام شناسایی شدند و برای کارفرمایان این بنگاه‌ها پیامک برای ثبت اطلاعات در سامانه کارا ارسال شد.

شرایط دریافت وام کرونایی

ستاد ملی مقابله با کرونا شروطی را برای پرداخت تسهیلات به کارفرمایان داشت که کد کارگاهی، داشتن بیمه، تعدیل نکردن نیروی کار و ادامه فعالیت از سال گذشته از جمله آنها بود. سپس برخی از این شرایط همچون حفظ تمام نیروی کار برداشته شد و پرداخت‌ها، تسهیل شد.

معاون اشتغال وزارت تعاون در مذاکراتی که با دستگاه‌ها و تشکل‌های مختلف صورت گرفت، خواسته شد که اطلاعات افراد شاغل و بنگاه‌های فاقد بیمه برای پرداخت وام ارائه شود.

ثبت نام در سامانه کارا

لازم به ذکر است، براین اساس از ۱۲ تیرماه ارسال پیامک برای افراد ذیل ۱۴ رسته شروع شد و متقاضیان می‌توانند از دوشنبه ۱۶ تیرماه با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: