ALPHAsanat
ALPHAsanat
محمود محمودزاده

آغاز ثبت ‌نام پیامکی وام اجاره مسکن از ۴ مرداد ماه

محمود محمودزاده

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ثبت ‌نام پیامکی وام اجاره مسکن ، از ۴ مرداد ماه، خبر داد.

شیوه ثبت تقاضا

محمود محمودزاده، پیرامون شیوه ثبت تقاضا برای وام اجاره، اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط دریافت وام اجاره می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح  روز شنبه، ۴ مردادماه، با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، در ثبت‌نام اولیه دریافت تسهیلات اجاره شرکت کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه، از آنجایی که ثبت نام وام اجاره مثل ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی در دوران شیوع کرونا است، گفت: تصمیم گرفتیم فعلا ثبت نام اولیه از طریق ارسال پیامک باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: متقاضیان در زمان‌بندی اعلامی باید در سامانه وزارت راه و شهرسازی به نشانی www.tem.mrud.ir  ثبت نام کنند.

شرایط دریافت وام

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان پیرامون شرایط دریافت وام اجاره مسکن، اضافه کرد: همچنین فرم (ج) متقاضیان دریافت این تسهیلات باید سبز باشد، و نداشتن سابقه مالکیت از سال ۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا نیز از جمله شرایط دریافت این وام است.

متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی و ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات به همراه کد رهگیری باشند.

مهلت ثبت نام وام اجاره در ساعت ۲۴، نهم مردادماه، به اتمام خواهد رسید و از ۱۵ تا ۲۰ مرداد معرفی متقاضیان دریافت این تسهیلات به بانک‌ها آغاز می‌شود.

نرخ تسهیلات و میزان سود

در پایان لازم به ذکر است، این وام که برای مستاجران تهرانی ۵۰ میلیون تومان، برای مستاجران شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان است با نرخ سود ۱۳ درصدی تعیین شده است، اقساط ماهیانه ندارد و مستاجران فقط سود ۱۳ درصدی را به صورت ماهیانه به بانک پرداخت می‌کنند، وام به حساب مالک واریز می‌شود و پس از پایان قرارداد، اصل مبلغ به بانک برگردانده می‌شود.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها: